Kali Protectives » O značke Kali Protectives

 

 

 

 

 

 

 

 KALI protectives
Control the uncontrollable.

„vychádzajúca hviezda na oblohe v oblasti ochrany pre mx a mtb“ tak predstavujú Kali niektoré odborné zahraničné časopisy.
KALI protectives – so sídlom v San Jose, Kalifornia/USA – je mladá spoločnosť zaoberajúca sa vývojom, designom a produkciou chráničov a prilieb pre motocross a mountainbiking.
Kali-nesúca meno podľa Hinduistickej bohyne chaosu, deštrukcie, smrti a znovuzrodenia-založili skúsení manažéri: Brad Waldron / USA a David Assyag / Francúzsko.
Brad - pôvodom inžinier z odvetvia kozmonautiky, zaoberajúci sa posledných 12 rokov vývojom, výrobou,designom a testovaním chráničov a heliem (Specialized). Rodený kaliforčan, s koreňmi v skateboardingu, ktorého hobby sú surfovanie, lyžovanie, downhill na biku, a veľkou vášňou sú aj motorky.
David - zaoberajúci se od roku 2000 designom, testovaním a certifikáciou prilieb pre snb, bike a motocross (Salomon, Scott USA). David je „new school“ jazdec z francúzskych Alp. Vďaka tejto lokalite, je jeho prioritou rychlá, bezstarostná jazda - ako na lyžiach, tak na snowboarde. Cez leto se venuje skateboardingu, wakeboardingu a tiež dirtu.
Cieľom Kali je priniesť pokrokové technológie, ktoré sú nutnosťou pre spoľahlivú ochranu jazdcov pred neustále rýchlejšími a ťažšími pádmi zajtrajška.
Motto: „stereotypy je nutné zboriť, vaša ochrana môže byť ľahšia“ je ich základom. Aby mohlo dôjsť k jeho naplneniu, bolo potrebné použiť jedine najmodernejšie postupy a pokrokové materiály. To viedlo k vynalezeniu vlastnej technológie COMPOSITE FUSION. Táto technológia umožňuje spojovanie materiálov na molekulárnom základe, bez použitia lepidiel. Výhody, ktoré Composite Fusion technológia prináša, sú: pevnejšie, ľahšie a zároveň omnoho presnejšie produkty. Táto technológia je využitá nielen u prilieb, ale aj pri chráničoch. To všetko - doplnené výraznou grafikou - vytvára výnimočnosť KALI.
Medzi jazdcov svetového týmu patrí aj legenda FMX - Mike Metzger, ktorý sa taktiež okamžite zapojil do vývoja ďalších produktov.
Hviezdou bikového týmu je jeden z najlepších dirt a slope style jezdcov súčastnosti - Darren Pokoj.

COMPOSITE Fusion ™ TECHNOLÓGIE v ochranných pomôcok

Čo stojí za našou COMPOSITE Fusion ™ technológiou? Toľkokrát pri pohľade na ľudí, ktorí prilby tejto technológie poprvý raz chytia do ruky a s údivom vnímajú neskutočnú nízku váhu sa pýtam sám seba: "Je to reálne, alebo dá sa ísť ešte ďalej?" Podľa inžinierov značky Kali Protectives je ešte stále priestor na ďalšie vylepšenia. Ale zatiaľ Vám môžem povedať o patentovanej technológii, ktorá túto váhu umožňuje dosiahnuť.

Prilba má dve základné prvky, ktoré pomáhajú chrániť Vás: shell (skelet helmy) a energiu pohlcujúca pena. Tieto dve zložky sú postavené k účelu rozptýliť energiu nárazu na hlavu. Shell je tvrdý vonkajší povrch prilby a má 3 funkcie. Po prvé, zabraňuje prieniku ostrých predmetov. Po druhé, chráni a absorbuje energiu peny z oderu. Nakoniec, to všetko rozprestiera silu nárazu na väčšiu plochu.

Ako druhý prvok puzzle je pena absorbujúca energiu a je vnútorný prvok helmy s dvojtou aktívnou zložkou. To robí väčšinu práce, odpruženie a presmerovanie vplyvu G-sily pri náraze, ktorý sa snaží prepracovať k vašej hlave.

Štandardná technológia prilieb iných značiek je vyrobená zo skeletu helmy  (vyrobené z rôznych kompozitných materiálov) a z peny absorbujúcu energiu (penopolystyrén alebo EPS) ako dve samostatné časti. Jednoduché spájanie malých guličiek do formy robí pena EPS. Gorálky sú potom stvrdené, rozšírené a viazané na požadovaný tvar plášťa exteriéru. Tento "tvar" EPS formou je potom vytiahnutý z formy a nechá sa  zaschnúť a potom vložený do skeletu helmy (je prilepený na mieste vo vnútri).

To znamená, že pri náraze na hlavu, budú v skutočnosti mikrosekundu zložky samostatné a energia sa prenáša medzi jedným ochranný materiálom (shell) na ďalšie (penový EPS). Výsledkom tejto samotnej, lepenej konštrukcie, je menej efektívny prenos energie pri náraze na helmu.
                                          

Ďalším nešťastným dôsledok štandardnej konštrukcie helmy je, že sa časom lepidlá spojov môžu opotrebovať, čo znamená že EPS pena je voľná vo vnútri shellu. Okrem toho, že je to nepríjemné, môže to tiež byť potenciálne nebezpečné, pretože pena EPS, nesmie zostať v ľubovolnej polohe pri náraze.

Naša patentovaná COMPOSIT Fusion ™ technológia zahŕňa EPS penu ako neoddeliteľnú súčasť plášťa. Naša EPS pena vzniká vnútri nádrže exteriéru a nie v samostatnej forme (tj bez separácie plastov). Ako malé gorálky sa rozšíria počas procesu parenia, sú priamo spojené s vonkajším prostredím samé o seba (bez miest s lepidlom alebo potrebnou páskou). To je veľký pokrok, pretože sa bez medzery a vyžadovaného tretieho spojiva môže byť dopad energie prevedený do peny EPS efektívnejšie a plynulejšie, čo umožňuje pripojenie pevnejších materiálov.
     

      

Zavedenie COMPOSIT Fusion ™ PLUS je ďalší vývoj tejto revolučnej konštrukcie. COMPOSIT Fusion ™ PLUS technológia spája unikátne pyramídy rôznej penovej hustoty v rámci EPS / Shell pripojenia. Počas nárazu, pretože energia sa prenáša z shellu do peny, unikátny pyramídový tvar sa deštruuje, a teda riadi energiu do strany v pene namiesto lineárne až do hlavy. To sa šíri vplyvom zaťaženia na väčšiu plochu, čo nám umožňuje použiť mäkšiu penu u vašej hlavy, presne tam, kde je to potrebné.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

COMPOSITE Fusion ™ doplňuje náš výber exkluzívnych CONTEGO ™ EPS. Latinský výraz pre "štít", charakterizuje CONTEGO ™ najčistejšia formulácia z penového polystyrénu poskytuje vynikajúcu kombináciu hustoty pre tlmenie nárazov a je ideálnou voľbou pre COMPOSITE Fusion ™ pre naše helmy.
    
A tlmenie nárazov nie je obmedzené len na helmy. Naše chrániče taktiež využívajú aj niekoľko rovnakých technológií nárazu. Napríklad v našom chrániči tela SARPA používame tvrdý vonkajší plášť na ochranu životne dôležitých časti tela a multi-vplyv NITREX penou vo vnútri má rozšíriť tlmenie nárazov. Pomocou týchto rôznych ochranných materiálov, ktoré šíria nárazové energie na vyššej úrovni ako predtým bez obmedzenia pohodlia a flexibility. Naším cieľom je, aby bol vždy správny materiál na správnom mieste!

Tešíme sa na možnosť preukázať, že Kali ochranné prostriedky sa snažia byť lídrom v oblasti ochrany celého tela. Testovanie a preskúšanie je dôležitou súčasťou nášho vývojového cyklu a používame údaje z našich testovacích laboratórií nie je iba "prejsť bezpečnostné kontroly", ale k vývoju a zdokonaleniu našich produktov. Tiež spoliehame na špecializovaný tím jazdcov, ktorí testujú naše výrobky v tých najťažších podmienkach. Naša spoločnosť je zložená z jazdcov, takže progres je nikdy nekončiaci proces, ktorým sme všetci nadšení.